מידע

לפי גיל

בטיחות ילדים במים ומניעת טביעה

בטיחות ילדים במים ומניעת טביעה

11 יוני 2024

שיעורי שחייה

במים - לא מורידים מהילדים את העיניים

התנהגות בטוחה בסביבת מים יכולה להציל חיים. אמצו לכם כללי זהירות בבילוי בבריכה (ציבורית או פרטית), בפארקי מים, בנחלים, או בים עם הילדים. בסביבת מים לא משאירים את הילדים ללא השגחה אפילו לא לרגע. שומרים תמיד על קשר עין ומגע עם הילדים.

 • 1
  מכינים הכל מראש

  כדי שלא נצטרך לעזוב את הילדים אפילו לרגע אחד, נכין את המגבות, קרם הגנה וכובע, מים וכל מה שדרוש לכם, בהישג יד.

 • 2
  הטלפון בהשתק

  כשהילדים במים, לא נוריד מהם את העיניים. קריאת ספר או שיחה ארוכה, יכולים לחכות. הם צריכים להיות במרחק נגיעה, כך שבמידת הצורך נוכל לתפוס אותם מיד.

 • 3
  ילדים מעל גיל 9 שיודעים לשחות

  יכולים לשחות בזוגות, אבל רק בנוכחות של מציל או מצילה או מבוגר אחראי אחר.

 • 4
  בבילוי קבוצתי

  כשנמצאים עם עוד בני ובנות משפחה או חברים, אפשר לעשות תורנויות "משגיחי מים" במשמרות של כ-15 דקות וכך בכל פעם מבוגר אחר יהיה אחראי על הילדים.

 • 5
  מצופים וגלגל ים

  אפשר להשתמש במצופים או אפודות שחייה. מומלץ לבחור במצופים שלובשים סביב זרועות הידיים, אבל בנוסף ולא כתחליף להשגחה פעילה. גלגלי ים מסוכנים לתינוקות כי מרכז הכובד שלהם נמצא בחלק העליון של הגוף, ולכן הם נוטים ליפול למים כשהראש נופל קדימה. בכל מקרה, חשוב לזכור שאביזרים אלו הם בשום אופן לא תחליף להשגחת מבוגר לכן, נשגיח על הילדים כל הזמן, ונשמור אותם במרחק נגיעה.

 • 6
  שירותי הצלה בים ובבריכה

  שוחים בהתאם להנחיות ורק כשיש מציל או מצילה בשטח. לא נכנסים לים, לבריכה ציבורית ולמקורות מים פתוחים אחרים, שאין בהם שירותי הצלה פעילים. שימו לב שבבריכה לפעוטות (למשל, בבית מלון או בבריכה ציבורית) וגם לבריכות בצימרים ובבריכות בבתים פרטיים, אין בדרך כלל שירותי הצלה, והרחצה בהן היא בהשגחת ההורים בלבד. כשהילדים בקרבת הבריכה, ללא השגחה, נוודא שהבריכה מגודרת והשער נעול, כדי שהילדים לא יצליחו להיכנס לבריכה ללא השגחה.

חשוב לדעת

חשוב לדעת

במקרה של טביעה בים

אם רואים מישהו חסר הכרה צף במים

אם נסחפים במים (בסחף)